Richard Freitag zakończył już udział w obecnej edycji Turnieju Czterech Skoczni - poinformował trener Niemców Stefan Horngacher. 28-letni zawodnik odpadł w kwalifikacjach pierwszej odsłony zmagań w Oberstdorfie i zabrakło go w obsadzie niedzielnych zawodów.

Richard nie jest teraz w stanie skakać na najwyższym poziomie i uznaliśmy, że lepiej, by potrenował w domu - zaznaczył Horngacher, trener niemieckich skoczków, komentując decyzję o wycofaniu zawodnika.

Freitag w sobotnich eliminacjach zajął 59. miejsce. W zawodach zaliczanych do Pucharu Świata odpadł na tym etapie po raz drugi w karierze.

W składzie Niemców na dalszą część TCS zastąpi go 21-letni Adrian Sell, który trenuje na co dzień w kadrze B
. We wtorek odbędą się kwalifikacje do konkursu w Garmisch-Partenkirchen.

Jak zauważa Onet, Freitag przyzwyczaił kibiców do dalekich lotów. Freitag to brązowy medalista mistrzostw świata w lotach z ubiegłego roku oraz drugi zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2017/18. Większość medali ze swojej kolekcji zdobył w rywalizacji drużynowej - jest w niej m.in. wicemistrzem olimpijskim z Pjongczangu na dużej skoczni i dwukrotnym mistrzem świata (z 2015 roku na normalnej skoczni i z 2019 na dużej).