W próbkach odkryto jeszcze bakterie. Stąd bardziej profilaktyczna już, niż związana z bezpieczeństwem decyzja, żeby wstrzymać się z dostarczaniem wody. Sa jakieś wzrosty drobne bakterii. Najprawdopodobniej nie są to bakterie chorobotwórcze. Żeby to jednak potwierdzić potrzebne są 24 godziny.
Do czasu przywrócenia dostaw mieszkańcom tej części miasta woda jest dowożona w beczkowozach.
Już w piątek wpuszczono do sieci trochę wody. Nie można jej jednak pić, a jedynie używać do celów sanitarnych, bo ta woda ma tylko wypłukiwać wodociągową sieć.