RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nadal problemy z wodą w Rudzie Śląskiej

Publikacja: Niedziela, 1 lipca (09:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do poniedziałku woda w kranach na terenie Rudy Śląskiej nie będzie nadawała się do picia, nawet po przegotowaniu. Jak się okazało, wyniki aż czterech próbek wody wzbudziły wątpliwości Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

W próbkach odkryto jeszcze bakterie. Stąd bardziej profilaktyczna już, niż związana z bezpieczeństwem decyzja, żeby wstrzymać się z dostarczaniem wody. Sa jakieś wzrosty drobne bakterii. Najprawdopodobniej nie są to bakterie chorobotwórcze. Żeby to jednak potwierdzić potrzebne są 24 godziny.

Do czasu przywrócenia dostaw mieszkańcom tej części miasta woda jest dowożona w beczkowozach.

Już w piątek wpuszczono do sieci trochę wody. Nie można jej jednak pić, a jedynie używać do celów sanitarnych, bo ta woda ma tylko wypłukiwać wodociągową sieć.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: