Huragan Isidore pustoszy meksykański półwysep Jukatan. Żywioł spowodował śmierć trzech osób. Z rybackich wiosek trzeba było ewakuować 70 tys. mieszkańców. Isidore może zagrozić Stanom Zjednoczonym.

Odpowiednie służby zostały już tam postawione w stan gotowości. Analizuje się plany ewakuacji i akcji ratunkowej na wypadek, gdyby miały okazać się potrzebne.

Mieszkańców namawia się do uzupełnienia zapasów żywności wody i leków w miejscach, które mogą posłużyć im jako schronienia. Powinni także zabezpieczyć pojazdy i łodzie oraz uprzątnąć podwórka.

W tej chwili prędkość wiatru spadła do około 100 km/h, co sprawia, że Isidore jest teraz nie huraganem a burzą tropikalną. Można tylko się spodziewać, że gdy tylko burza przeniesie się nad morze odzyska siłę i prędkość wiatru.

Prognozy pogody przewidują, że stany Teksas i Luizjana zaczną odczuwać działanie Isidore w czwartek. Służby meteorologiczne ostrzegają tymczasem przed nowym zagrożeniem – chodzi o burzę tropikalną Kyle, która rośnie w siłę na wschód od archipelagu Antyli.

20:45