Dave Gahan, charyzmatyczny wokalista supergrupy Depeche Mode, obchodzi dziś 50. urodziny. Z tej okazji serwis RMFon przygotował dla Was kilka niespodzianek! Możecie między innymi złożyć życzenia gwiazdorowi.

Aby złożyć życzenia Gahanowi, wystarczy wejść na specjalną stronę i napisać to, co chce się powiedzieć Dave'owi z okazji jego okrągłego jubileuszu. Autor najlepszych życzeń będzie mógł powtórzyć swoje życzenia na antenie RMF FM już dziś w programie Miasto Muzyki, po godzinie 21:30! Czekają również nagrody - koncertowe DVD "Tour Of The Universe - Barcelona 2010" oraz płyty Dave'a Gahana "Hourglass".

Możliwość składania życzeń legendarnemu wokaliście to nie wszystko, co ma dla Was RMFon z okazji jego 50-tych urodzin. Przez cały dzień w stacji RMF Depeche Mode prezentowane są głównie solowe dokonania jubilata. A już od 22:00 album koncertowy "Live Monsters" w całości. To zapis pierwszej solowej trasy koncertowej Dave'a Gahana, która promowała album "Paper Monsters".

Setlista:

CD 1:

1. Hidden Houses

2. Hold On

3. Dirty Sticky Floors

4. A Question of Time

5. Bitter Apple

6. Black and Blue Again

7. Stay

8. A Little Piece

9. Walking in My Shoes

10. I Need You

11. Bottle Living

12. Personal Jesus

13. Goodbye

14. I Feel You

15. Never Let Me Down Again

CD2: Bonus material

16. Dirty Sticky Floors (Acoustic set from radio promotion appearance)

17. Bitter Apple (Acoustic set from radio promotion appearance)

18. Black and Blue Again (Acoustic set from radio promotion appearance)

Charyzmatyczny wokalista

Dave Gahan, wokalista kultowego zespołu Depeche Mode, od ponad 20 lat jest jednym z najbardziej charyzmatycznych frontmanów w historii elektronicznego popu i rocka. Ze szkolnego rozrabiaki z Essex wyrósł na uwielbianego na całym świecie gwiazdora.

Dave do Depeche Mode dołączył w 1980 roku i to dzięki niemu powstał niepowtarzalny styl grupy. Jego początkowo łagodny i nieco chimeryczny wokal, znany chociażby z "Just Can't Get Enough" i "Dreaming of Me", pod wpływem mrocznych tekstów i kompozycji klawiszowca Martina L. Gore'a ewoluował w kierunku industrialnego rocka z elementami gotyku i synth popu.

W 1993 roku Gahan zamieszkał w Los Angeles i tam zainspirowany brzmieniem grunge'u po raz kolejny zmienił image. Zapuścił włosy i brodę, co oburzyło wielu starszych fanów Depeche Mode. Zmieniła się też muzyka grupy i Depeche Mode dołączył do pierwszej ligi kapel rockowych. Zespół wydał album "Songs Of Faith And Devotion", który osiągnął bezprecedensowy sukces na całym świecie.

Niestety, prawie w tym samym czasie Dave zaczął brać narkotyki. Uzależnienie trwało kilka lat, ale w połowie lat 90. wokalista zerwał z heroiną, przeszedł terapię odwykową i już w 1997 roku wraz z Depeche Mode nagrał album "Ultra".

W czerwcu 2003 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Gahana - "Paper Monsters". Po raz kolejny artysta zaczął wszystko od zera. Wcześniej zobowiązania zawodowe, problemy osobiste, brak wiary w siebie uniemożliwiały mu odnalezienie własnego prawdziwego głosu. Jak sam mówił stąd właśnie wziął się tytuł płyty - Papierowe monstra - sam stworzyłem te potwory, a one z każdym rokiem robiły się coraz większe. Ale uświadomiłem sobie wreszcie, że to ja sam je sobie wymyśliłem. Kompozytorem materiału był multi-instrumentalista z Nowego Jorku, a prywatnie przyjaciel Gahana - Knox Chandler. Natomiast produkcją zajął się Ken Thomas. Na pierwszym singlu ukazał się utwór "Dirty Sticky Floors".

Drugi solowy album wokalisty Depeche Mode, zatytułowany "Hourglass", światło dzienne ujrzał w październiku 2007 roku. Dave skomponował i wyprodukował wszystkie utwory przy udziale Christiana Eignera i Andrew Phillpotta - członków zespołu koncertowego towarzyszącego DM, zaś nagrań dokonano w nowojorskim studio 11th Floor Studios Gahana.