​Trwają zdjęcia do filmu "Serce nie sługa", który zapowiadany jest jako jeden z najpiękniejszych polskich filmów o miłości. Dziś w Pałacu Szustra w Warszawie filmowcy kręcili scenę ślubu głównych bohaterów.

"Serce nie sługa" jest filmem o miłości, ale nie jest klasyczną komedią romantyczną. Skala emocji i uczuć jest w nim nieporównywalnie większa - mówi reżyser Filip Zylber. I zapowiada: "Będzie dużo śmiechu, ale też cały ogrom wzruszeń, a miejscami nawet łez. Czyli bardzo prawdziwie - jak w życiu, gdy kochamy całym sercem".

Na ekranie zobaczymy: Romę Gąsiorowską, Pawła Domagałę, Magdalenę Różczkę, Mateusza Damięckiego, Zuzannę Grabowską, Borysa Szyca, Tomasza Sapryka, Ewę Kasprzyk, Piotra Głowackiego i Krzysztofa Stelmaszyka. To jest nie tylko rzecz do śmiechu. Komediodramat o uczuciach, który powinien być ludziom bliski. To nie jest wydumana cukierkowa historia miłosna - mówi w rozmowie z RMF FM Borys Szyc. Historia jest niebanalna - dodaje Roma Gąsiorowska. To jest opowieść o parze przyjaciół, którzy bardzo się od siebie różnią, ale są bardzo ze sobą zżyci. I w pewnym momencie życia podejmują dosyć dziwne wyzwanie - tłumaczy aktorka.

Borys Szyc, Roma Gąsiorowska i Magdalena Różczka o filmie „Serce nie sługa”

"Serce nie sługa" to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu.

Daria i Filip - główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny "Piotruś Pan" i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu - jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko.

Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy, to przyjaźń, czy jednak kochanie?

Premiera w 2018 roku.


(ł)