2 października ukaże się w Polsce pierwsza część komiksu "Noe - Za niegodziwość ludzi". Jego autorem jest Darren Aronofsky reżyser słynnych filmów – "Pi", "Requiem dla snu" czy "Czarny łabędź".

To jest powieść graficzna, którego bohater - Noe - wojownik, ale też mag i uzdrowiciel - ma senne wizje niekończącej się powodzi i który w źle rządzonym świecie, w którym nie pada deszcz i nic nie rośnie - dostaje od stwórcy ostatnią szansę na ocalenie życia na Ziemi. "Noe - Za niegodziwość ludzi" to historia człowieka, który na przekór losowi dąży do spełnienia najważniejszego celu w swoim życiu - ochrony najbliższych. Na podstawie komiksu powstaje film "Noe: Wybrany przez Boga". Na jego potrzeby zbudowano arkę - zgodnie z wymiarami podanymi w Biblii. Premiera filmu odbędzie się w marcu 2014 roku. Głównego bohatera gra Russell Crowe.

Darren Aronofsky jest wybitnym scenarzystą i reżyserem kultowych filmów. Nakręcił "Pi" (1998), "Requiem dla snu" (2000) "Źródło" (2006), "Zapaśnik" (2008) oraz film "Czarny łabędź" (2010).  "Za niegodziwość ludzi" to komiks otwierający serię czterech zeszytów. Tom drugi zostanie wydany na wiosnę 2014, a kolejny przy okazji premiery filmu. Komiks ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa SQN.