Pogrzeb Anny Przybylskiej odbędzie się w czwartek, 9 października w Gdyni. Od dziś w Gdyni można wpisywać się do księgi kondolencyjnej, która do piątku będzie wystawiona w InfoBoxie przy ul. Świętojańskiej. "Spotkało się życie i śmierć. Śmierć zapytała - dlaczego wszyscy cię kochają, a mnie nienawidzą? Życie odpowiedziało: bo ja jestem pięknym kłamstwem, a ty bolesną prawdą" - to jeden z pierwszych wpisów, jaki pojawił się w księdze.


Księga kondolencyjna jest wystawiona od godziny 10:00. Ci, którzy przychodzą, żeby się do niej wpisać, mówili reporterowi RMF FM, że nie mogą pogodzić się ze śmiercią Anny Przybylskiej, że była zbyt młoda żeby umierać, że Marylka zawsze będzie w ich pamięci. Mówili też o tym, że czują iż tracą bliską sobie osobę.

Była młoda, piękna, mądra, zdolna. Super matka. Osierociła trójkę dzieci. Ja przeżywam to osobiście, bo wychowuję samotnie dzieci i nie wiem, jak sobie teraz tata poradzi bez niej, jak dzieci sobie poradzą - mówiła jedna z kobiet.

Księga kondolencyjna będzie wystawiona do piątku do godziny 19:00. Później zostanie przekazana najbliższej rodzinie zmarłej aktorki.

Pogrzeb Anny Przybylskiej odbędzie się w czwartek. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione o godz. 13:00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej w Gdyni.

Odprowadzenie do grobu nastąpi o godz. 15:00 na Cmentarzu Parafialnym przy Parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Gdyni.

"Będziemy wdzięczni za uszanowanie naszej prośby i niewykonywanie zdjęć w tych niezwykle trudnych dla nas chwilach. Prosimy o nieskładanie kondolencji. Prosimy również o nieprzynoszenie kwiatów" - apeluje rodzina.

Jak poinformowano podczas uroczystości pogrzebowych odbędzie się kwesta na Hospicjum im. Świętego Wawrzyńca w Gdyni.