Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia. Oto najnowsza powieść JP Delaney. "Lokatorka" to lektura dla osób o mocnych nerwach, które szukają równie mocnych wrażeń. Rozdaliśmy 10 egzemplarzy!

Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia. Oto najnowsza powieść JP Delaney. "Lokatorka" to lektura dla osób o mocnych nerwach, które szukają równie mocnych wrażeń. Rozdaliśmy 10 egzemplarzy!
Thriller roku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii /Materiały prasowe

Dom na Folgate Street 1 budzi skrajne emocje. Niektórych przeraża, innych zachwyca. Wszystkim odbiera mowę z wrażenia. Przez ogromne okna do wnętrza wpada mnóstwo światła, przestronne wnętrze sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości. Ściany i podłogi są zrobione z tego samego jasnego kamienia co elewacja. Schody prowadzące na piętro również, to w zasadzie kamienne stopnie nieograniczone żadną barierką czy poręczą. Korzystając z nich należy zachować szczególną ostrożność.

Przestrzeń wydaje się pusta, choć mieszkanie wyposażone jest we wszystkie niezbędne meble: kamienny stół, eleganckie designerskie krzesła w jadalni i długą, niską kanapę w kremowym kolorze. Jednak poza tymi podstawowymi elementami wystroju, nie ma tu żadnych drzwi ani szafek, żadnych obrazów ani framug okiennych, gniazdek elektrycznych, żadnych elementów oświetlenia i choć nie wydaje się, by dom był opuszczony lub niezamieszkany, panuje tu absolutny porządek.

***

Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze - enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu.

Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój.

Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak. Doskonały thriller psychologiczny podbił listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Cytat

Spokojnie budowane napięcie i druzgocąca kulminacja. Bardzo inteligentny thriller
Daily Mail

Cytat

To hit! Nie będziesz mógł odłożyć tej książki! Jest dużo bardziej ekscytująca niż »Zaginiona dziewczyna« i »Dziewczyna z pociągu«”.
American Booksellers Association

Cytat

Psychologiczny thriller o dwóch kobietach, których życie odmienia piękny dom. Nic dziwnego, że taką historię chce przenieść na ekran sam Ron Howard.
Variety

Cytat

Delaney stawia nas przed moralnymi dylematami prawie na każdej stronie książki. Najlepsze jest to, że żadna z głównych bohaterek nie jest w stanie tych dylematów rozstrzygnąć
New York Times

Cytat

Oficjalnie ogłaszamy, że Lokatorka to najgorętsza dziewczyna tego sezonu
Washington Post

"Lokatorka" trafi do kina, film ma wyreżyserować Ron Howard

Mieliśmy dla Was 10 egzemplarzy książek „Lokatorka”. Wyróżniliśmy 10 pierwszych osób, które wzięły udział w naszej zabawie! Skontaktujemy się z nimi telefonicznie.