​Ten tydzień należał będzie w polskich kinach do musicalu "La la Land". Dostał siedem Złotych Globów, ma 11 nominacji do brytyjskich nagród BAFTA i jest bez wątpienia największym oscarowym faworytem.

La La Land w piątek 20 stycznie wejdzie do kin. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w szołbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. W najbliższym tygodniu do sprzedaży w Polsce trafi też oficjalny soundtrack. Jej przedsmak to utwór "City of Stars", zaśpiewany przez duet Ryan Gosling - Emma Stone.

21 stycznia na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się premiera "Hymnu do miłości" w reż. Marty Górnickiej. - "Hymn..." na orkiestrę, chór pluszaków i innych to spektakl o Europie, która zwiera szyki - zdradza autorka libretta i reżyserka. To trzecia część tryptyku "Matka Courage". 

Wierzę, że chór, jako figura zbiorowości, potrafi pokazać, jak działają nieświadome mechanizmy zbiorowe. Jego pieśń ujawnia grozę wspólnoty spojonej miłością do ojczyzny zamieszkiwanej wyłącznie przez Swoich. Ojczyzny-rodziny, której trzeba zapewnić bezpieczeństwo i czystość, to znaczy pozbyć się wszystkich obcych ciał - innych ras, innych wyznań, innych orientacji - mówi reżyserka Marta Górnicka. W chórze zaśpiewają: aktorzy i aktorki z Teatru Polskiego w Poznaniu i Chóru Kobiet, amatorzy, dzieci, dorośli z zespołem Downa oraz seniorzy.