W ostatni majowy weekend Opole - jak co roku - stanie się najbardziej rozśpiewanym miastem w Polsce. 30 i 31 maja odbędzie się tam XL Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Niestety, wszystkie bilety na koncerty w amfiteatrze zostały zarezerwowane.

Rezerwacja biletów na koncerty w opolskim amfiteatrze rozpoczęła się w marcu. Tydzień temu lista została zamknięta. Ale - jak tłumaczą organizatorzy - niewykluczone są zwroty, dlatego też 26 maja w kasie mogą się jeszcze pojawić bilety.

Choć na widowni w opolskim amfiteatrze może zasiać nawet 5 tysięcy osób, prawie tysiąc miejsc zostanie wyłączonych ze względu na rozbudowaną scenografię.

Ale na pocieszenie dodajmy, że podczas festiwalu organizowane będą także koncerty plenerowe, a na te biletów już nie potrzeba...

Festiwal to promocja dla Opola. Coraz częściej więc pojawiają się pomysły, jak skuteczniej to wykorzystać. Jeden z radnych zaproponował, by w centrum miasta powstała Aleja Gwiazd, z kolei prezydent myśli o stworzeniu Muzeum Polskiej Piosenki.

foto: Archiwum RMF

11:45