RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie ćwiczysz? Będziesz głodny

Autor: Publikacja: Czwartek, 25 września (23:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jak schudnąć? To oczywiste. Mniej jeść i więcej się ruszać. Czyżby? Okazuje się, że to nie takie proste. Jeśli prowadzimy siedzący tryb życia, trudno nam przestrzegać diety, bo jesteśmy... bardziej głodni...

Teoretycznie powinno być odwrotnie. Jeśli zużywamy mniej energii, powinniśmy być mniej głodni. Przeczą temu jednak wyniki badań przedstawionych właśnie na konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Fizjologicznego. Ochotników poddano testom w warunkach umiarkowanej aktywności lub całkowitego spoczynku. Okazało się, że ich subiektywne odczucie głodu i sytości zmieniało się w zależności od tego, czym się zajmowali. Wielogodzinny spoczynek sprawiał, że ich organizm znacznie bardziej natrętnie domagał się dodatkowych kalorii. Najprostsze czynności, choćby chodzenie po domu zmniejszały apetyt. Kto wie, może nocne wyprawy do kuchni nie są takie złe. Pod warunkiem, że nie zbliżymy się do lodówki...

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: