RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zbiorowe zatrucie w Zakładzie Gospodarki Odpadami. Około 40 osób w szpitalu

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Do zbiorowego zatrucia doszło w Zakładzie Gospodarki Odpadami w miejscowości Gać w powiecie oławskim na Dolnym Śląsku. Około 40 osób trafiło do szpitali w Brzegu, Opolu i Oławie. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Według lekarzy życiu zatrutych osób nie zagraża niebezpieczeństwo.  

Powodem zatrucia był najprawdopodobniej ulatniający się gaz - nie wiadomo jednak jakiego rodzaju. 

Strażacy i policjanci ustalają, jak doszło do zatrucia. 

(mal)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: