Zatrucie czadem. 11 osób w szpitalu
Autor:
Magdalena Partyła
Publikacja: Wtorek, 11 lutego (20:23)
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)
Zatrucie tlenkiem węgla w ośrodku zdrowia w miejscowości Ulanów na Podkarpaciu. 11 osób trafiło do komory hiperbarycznej w szpitalu w Stalowej Woli. Wśród nich jest trzyosobowa załoga karetki ratunkowej. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.
Pogotowie zostało wezwane do ośrodka, ponieważ lekarka z placówki nagle zasłabła. Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować.
Gdy ratownicy wrócili z ośrodka, poczuli się słabo. Okazało się, że podtruli się tlenkiem węgla. Do szpitala przewieziono też osoby znajdujące się w ośrodku.
Na razie nie wiadomo, czy zasłabnięcie kobiety miało jakikolwiek związek z tlenkiem węgla.