Wstrząs na pewno odczuli mieszkańcy Katowic, są też sygnały z Tychów i Sosnowca.
Do wstrząsu doszło w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Jeden z górników zgłosił potłuczenia. O własnych siłach wyjechał na powierzchnię.
Wydobycie w rejonie tej ściany jest wstrzymane do odwołania. Wycofano też z tego rejonu górników.
Do wstrząsu doszło około 900 metrów pod ziemią. Jak powiedział reporterowi RMF FM rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, do której należy ta kopalnia, na razie nie ma żadnych zgłoszeń o ewentualnych uszkodzeniach czy to pod ziemią, czy na powierzchni.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
(mpw)