RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ponad 100-kilowa bomba i ewakuacja dwóch tysięcy mieszkańców w Łomży

Autor: Publikacja: Środa, 19 czerwca (18:56) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Prawie dwa i pół tysiąca ewakuowanych mieszkańców osiedla Jantar w Łomży może wrócić do swoich domów. Saperzy zabrali już 100-kilową bombę lotniczą. Podczas remontu drogi znaleziono tam niewybuch. Sygnał w tej sprawie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Niewybuch to bomba lotnicza z czasów II wojny światowej o zasięgu rażenia nawet kilkuset metrów.

Na miejscu pracowali saperzy z Orzysza. Policja zabezpieczyła teren. Ewakuowano mieszkańców sześciu bloków, basenu i pobliskiego sklepu, ale wszyscy mogą wrócić do domów.

Wydobycie 100-kilogramowej bomby trwało prawie dwie godziny.

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: