RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nocne ewakuacje mieszkańców w Śląskiem

Autor: Czwartek, 4 czerwca (08:10)

Nocna ewakuacja mieszkańców w Dąbrówce niedaleko Gliwic. Powodem było uszkodzenie gazociągu. Do awarii doszło na jednym z podwórek podczas prac ziemnych.

Z powodu ulatniającego się gazu trzeba było ewakuować 18 mieszkańców okolicznych domów. Nikomu nic się nie stało.

Kiedy awaria została usunięta, wrócili do mieszkań.

Z kolei 7 osób musiało opuścić swoje domy w Bielsku-Białej. W dwupiętrowym budynku zaczęły pękać ściany. Powodem były prowadzone w pobliżu prace ziemne.

Inspektor budowlany zgodził się ostatecznie na powrót lokatorów do mieszkań. Prace zostały wstrzymane.


Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: