RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Derby Dolnego Śląska: Kilkuset wylegitymowanych kibiców

Sobota, 1 maja (08:49)

Blisko 300 wylegitymowanych osób, prawie 20 mandatów i zapowiedź skierowania do sądu ponad 250 wniosków o ukaranie. To policyjne statystyki po wczorajszych derbach Dolnego Śląska. Przed stadionem we Wrocławiu - mimo zakazu - pojawiła się grupa kibiców.

Mecz Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin odbywał się - co oczywiste - przy pustych trybunach. Okolice stadionu były patrolowane przez wzmożone policyjne siły.

Policjanci przypominali o przepisach epidemicznych i apelowali o rozejście się. Bezskutecznie.

Kiedy przyjechała armatka wodna kibicie zaczęli rzucać w stronę funkcjonariuszy - racami.

Derby Dolnego Śląska zakończyły się bezbramkowym remisem. Po meczu kibice rozeszli się.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: