FC Sewilla, Steaua Bukareszt, Middlesbrough oraz Schalke 04 Gelsenkirchen to drużyny, które zagrają w półfinałach Pucharu UEFA. Wczoraj rozegrano cztery spotkania, padło 6 goli.

Losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się praktycznie przed tygodniem w Hiszpanii, gdzie FC Sevilla wygrał 4:1. W rewanżu emocji jednak nie zabrakło.

W 51. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Koreańczyk Hyun Young-Min, który wykorzystał dokładne podanie znanego z występów w Groclinie Grodzisk Wlkp. Chorwata Ivicy Kriżanaca.

Ekipa z Sewilli wyrównała 11 minut później. Po akcji Brazylijczyka Daniela Alvesa gola zdobył wprowadzony na boisko minutę wcześniej Kepa. Po kolejnych dwóch minutach strzelec bramki ujrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. W 68. minucie siły się wyrównały, gdyż po faulu na Włochu Vincenzo Maresce czerwoną kartkę zobaczył Kriżanac.

Goście mogli wygrać, lecz w 74. minucie Daniel Alves nie wykorzystał jedenastki. Jego strzał obronił bramkarz Zenitu.

Wyniki pozostałych meczów:

FC Middlesbrough - FC Basel 1893 4:1 (1:1)

Bramki: Mark Viduka (33' i 57'), Jimmy Floyd Hasselbaink (79'), Massimo Maccarone (89') - Eduardo Da Silva (23')

Schalke 04 Gelsenkirchen - PFC Lewski Sofia 1:1 (0:1)

Bramki: Lincoln (58') - Emil Angełow (24')

Steaua Bukareszt - Rapid Bukareszt 0:0

Pary 1/2 finału Pucharu UEFA (pierwsze spotkania - 20.04, rewanże 27.04):

Schalke - FC Sewilla

Steaua - Middlesbrough

Finał odbędzie się 10 maja w Eindhoven. Oficjalnym gospodarzem spotkania będzie lepszy z pary Steaua - Middlesbrough.