Przez blisko dwa miesiące będzie zamknięte mauzoleum Lenina na Placu Czerwonym w Moskwie. W tym czasie specjaliści przeprowadzą niezbędne prace konserwatorskie mumii wodza proletariatu. Pomimo iż około 60 procent Rosjan chce zlikwidowania mauzoleum i pochowania Lenina wygląda na to, że jeszcze przez wiele lat nic się nie zmieni.

Naukowcy, którzy podczas prac wymieniają garnitur Lenina i płyny konserwujące twierdzą, że mumia w niezmienionym stanie może na Placu Czerwonym leżeć jeszcze długo. Chociaż w ubiegłym roku zabrakło pieniędzy na konserwację, a Rosjanie coraz głośniej żądają usunięcia mauzoleum Miedwiediew i Putin głosu w tej sprawie nie zabierają, a to od nich zależy likwidacja tej komunistycznej świątyni.

Ponieważ za rok w Rosji odbędą się wybory prezydenckie, raczej Lenin usunięty nie zostanie , bo larum podnieśliby wciąż mający spore poparcie komuniści. Usunięcie Lenina poparł nawet Michaił Gorbaczow ostatni przywódca ZSRR, ale stwierdził, że trzeba poczekać, "bo to mogłoby podzielić kraj"