​Polityk niemieckiej partii rządzącej CDU oraz szef rady miasta Kassel Walter Luebcke został zastrzelony. Jego ciało znaleziono w ogrodzie w ostatnią niedzielę.

Jak podała policja, Luebcke został zastrzelony z bliskiej odległości. Służby medyczne, które przyjechały na miejsce próbowały przeprowadzić reanimację, jednak bezskutecznie.

Policja poszukuje teraz sprawcy lub sprawców. Na razie funkcjonariusze nie podają informacji o możliwych motywach zbrodni. Na miejscu nie znaleziono broni, z której padł strzał.

Funkcjonariusze przeczesują okoliczny teren, do akcji zaangażowane zostały helikoptery, drony oraz psy poszukiwawcze.

65-letni Luebcke był członkiem chadeckiej CDU, do niedawna prowadzonej przez kanclerz Angelę Merkel. Był uważany za osobę "budującą mosty", która "nigdy nie bała się mówić tego, co myśli". W Kassel działał od 10 lat - w 2009 roku został szefem rejencji.

W 2015 roku Luebcke wypowiadał się w obronie polityki imigranckiej Niemiec, co rozzłościło przedstawicieli skrajnej prawicy. Otrzymywał w związku z tym listy z pogróżkami. Policja na razie nie wiąże jednak tej sprawy z morderstwem polityka.