Jeden z dwóch mężczyzn podejrzanych o zamordowanie w ubiegłym tygodniu w Londynie brytyjskiego żołnierza został formalnie oskarżony. Dziś rano ma stawić się przed sądem. Michael Adebowale wyszedł już ze szpitala i trafił do aresztu. Pod opieką lekarzy jest wciąż drugi z podejrzanych.

W komunikacie podano, że 22-letni Adebowale jest oskarżony o zamordowanie żołnierza, 25-letniego Lee Rigby'ego. Postawiono mu też zarzut posiadania broni palnej.

Obaj podejrzani zostali na miejscu zbrodni postrzeleni przez policję i trafili do szpitala. Adebowale został wypisany we wtorek i przebywa w areszcie policyjnym. Drugi podejrzany, 28-letni Michael Adebolajo, nadal jest w szpitalu, pilnowany przez policję.

Do morderstwa doszło tydzień temu w Woolwich we wschodnim Londynie. Żołnierz został najpierw potrącony przez samochód, a następnie brutalnie zabity rzeźnickim tasakiem i nożem. 

Podejrzani, domniemani islamscy ekstremiści, uzasadniali napaść, twierdząc, że "muzułmanie są zabijani przez brytyjskich żołnierzy codziennie". Obaj sprawcy pozostali na miejscu zbrodni do przyjazdu policji.

(MRod)