Ciała dziewięciu ofiar odnalazły wczoraj w ruinach World Trade Center ekipy ratunkowe. Tak więc liczba potwierdzonych ofiar śmiertelnych po ataku na WTC - wzrosła do dwustu sześćdziesięciu jeden. Do tej pory zidentyfikowano ponad sto dziewięćdziesiąt ciał.

Burmistrz Nowego Jorku nadal jednak nie mówi wprost o tym, że nie ma już żadnych szans na znalezienie pod gruzami żywych ludzi. Ekipy strażaków ciągle pracują na miejscu wtorkowej tragedii. Strażacy dotarli do części podziemnych budynków, gdzie znajdują się duże puste przestrzenie stwarzające szanse na przeżycie. George Williams, dowódca jednostki strażackiej na Brooklynie mówi, że po otrzymaniu wezwania nikt nie wiedział jak poważne jest zagrożenie. „Dostaliśmy wezwanie kod 1060 - to oznacza, że dzieje się coś naprawdę poważnego. Strażacy wiedzieli tylko tyle, kiedy jechali do World Trade Center. O tym, że w budynek uderzył samolot dowiedzieli się dopiero od innych strażaków, którzy już wcześniej byli na miejscu".

Podczas wielkiego koncertu amerykanie oddali hołd ofiarom wszystkim zamachów na WTC. Lista osób zaginionych po ataku na Światowe Centrum Handlu zawiera sześć tysięcy trzysta trzydzieści trzy nazwiska.

Foto: Mikołaj Jankowski

07:10