Różowa mozarella trafiła do sklepów we Włoszech. Kolejne opakowanie sera w takim kolorze znaleziono w rejonie Palermo na Sycylii. To następny taki epizod w tym roku. Poprzednim razem biały ser zmieniał kolor na niebieski.

W czerwcu do sieci tanich supermarketów w Italii trafiły olbrzymie, natychmiast skonfiskowane transporty mozzarelli z Niemiec, która w chwili otwarcia wypełnionego płynem opakowania zmieniała kolor na intensywnie niebieski. Okazało się, że w trakcie produkcji w zakładzie w Bawarii dostała się do niej groźna bakteria.

Sprawą zajęła się Komisja Europejska, a we Włoszech doszło do protestów przeciwko sprowadzaniu taniej, rzekomo włoskiej żywności.

Gdy nie ucichł jeszcze skandal z "mozzarellą Smurfów", jak nazwała ją prasa, do kilku sklepów trafiła partia sera ricotta w kolorze różowo-czerwonym. Nie wiadomo, co spowodowało zmianę barwy białego miękkiego sera twarogowego. Został on wycofany ze sprzedaży.

Od kilku dni media informują natomiast o pojawieniu się różowej mozzarelli. Została ona skonfiskowana przez specjalną jednostkę karabinierów, która podda ją analizom.