We włoskiej Bolonii na autostradzie A14 niedaleko lotniska doszło do bardzo dużej eksplozji. Wybuchła cysterna przewożąca gaz. Płomienie były widoczne z daleka.. Dwie osoby zginęły, a - według włoskich mediów - ponad 100 jest rannych.

Do wybuchu doszło na węźle dróg A1 i A14, która przebiega obok bolońskiego lotniska. Ogień miał się pojawić po wypadku cysterny przewożącej gaz LPG.

Od tej eksplozji zajęły się inne auta. Dwie osoby zginęły, a 67 osób zostało rannych, z czego 14 jest w stanie ciężkim. Większość rannych zostało przewiezionych do miejscowego szpitala.

Wiadukt na którym doszło do wypadku jest bardzo zniszczony, część zawaliła się. Od ognia zajęły się również samochody na sklepowym parkingu, który jest poniżej. 

W okolicznych domach powypadały szyby z okien, paliły się sprzęty na balkonach. Autostrada, biegnąca w tym miejscu na wiadukcie - zawaliła się. Ranni, to nie tylko osoby, które przejeżdżały w pobliżu cysterny, ale także klienci i pracownicy pobliskich sklepów. 


Są mocno pokaleczeni szkłem z potłuczonych okien i witryn. Teraz, gdy ogień ugaszono - ekipy ratunkowe mają dokładnie przeszukać teren by ustalić, czy jest więcej poszkodowanych w tej eksplozji.


(ag)