Nietypowe przesłanie od wicepremier szwedzkiego rządu dla Donalda Trumpa. To zdjęcie, jakie Isabella Lövin umieściła na Facebooku. Teraz publikują je światowe media.

Wkrótce po tym jak Donald Trump został zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych, agencje opublikowały zdjęcie, na którym podpisuje on szereg dekretów, między innymi ten wstrzymujący dotacje dla klinik przeprowadzających aborcję. 

Na zdjęciu Trump otoczony jest wianuszkiem swoich współpracowników - to sami mężczyźni. Zdjęciu temu nadano symboliczne znaczenie - oto mężczyźni przejmują władzę nad kobietami, ich życiem i ciałem.

Zdjęcie jakie wicepremier Lövin umieściła na Facebooku jest - jak sugerują światowe media - odpowiedzią. Zrobiono je chwilę po tym, jak podpisała nowe prawo klimatyczne. Ona także otoczona jest swoimi współpracownikami - tyle że są to same kobiety. Jedna z nich jest w zaawansowanej ciąży.

Poproszona o komentarz przez dziennikarzy gazety "Expressen" Isabella Lövin stwierdziła: "Jesteśmy z sfeminizowanym rządem, co widać na zdjęciu. Każdy może je (zdjęcie - red.) interpretować, jak chce".

 (j.)