Wielki przegląd samolotów linii American Airlines zleciła Federalna Agencja Lotnicza. Kontrole mają związek z ostatnimi incydentami. Ostatnio dwa razy samoloty przedwcześnie wracały na ziemię z powodu obluzowanych siedzeń.

Poinformowano, że w sumie zawrócono blisko 50 samolotów i odwołano wiele lotów. Linia lotnicza przyznaje, że w tej chwili sprawdzane są siedzenia we wszystkich maszynach. W mediach pojawiła się nawet informacja, że mógł być to sabotaż. W tej chwili nikt nie potrafi powiedzieć, dlaczego fotele nie były stabilne. American Airlines to największa linia lotnicza na świecie. 

Kolejny przegląd samolotów w USA

To kolejna wielka kontrola samolotów w USA. Nieco ponad miesiąc temu rozpoczęto sprawdzanie maszyn linii United. Po kilku awaryjnych lądowaniach pojawiły się wątpliwości, czy samoloty serwisowane są poprawnie. Dodatkowo po połączeniu z linią Continental tylko w jednym miesiącu do siedziby firmy wpłynęło aż 600 skarg od pasażerów.

Przedstawiciele Federalnej Agencji Lotniczej podkreślają, że w żadnym z przypadków życie i zdrowie pasażerów nie było zagrożone, ale na wszelki wypadek zalecono szczegółowe kontrole.