W wieku 32 lat zaczynamy upodabniać się do naszych rodziców. Wtedy zaczyna występować cały szereg przemawiających za tym symptomów. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii.

Paniom, które skończyły 32 lata zaczynają się bardziej podobać prezenterzy programów dla dzieci, a mniej gwiazdy rocka. Panowie natomiast przestają kupować luzackie ubrania. W końcu - niezależnie od płci - w tym wieku ludzie zaczynają jeździć samochodami kombi i rzadziej wychodzą z domu.

Według ankiety głównym powodem zmiany w zachowaniu dorosłych po 32. roku życia jest fakt, że najczęściej posiadają już własne potomstwo, a lista priorytetów życiowych zmienia się nie do poznania. Jednym z najprostszych testów jest pytanie: "Wymień nazwy utworów, które znajdują się w pierwszej dziesiątce listy przebojów." Młodzi, przeobrażający się właśnie w swych rodziców, nie będą w stanie wymienić żadnego z nich.

Twórcy ankiety z serwisu internetowego Netmums zauważają, że księżna Catherine, która zaledwie przed miesiącem urodziła swe pierwsze dziecko, już w przyszłym roku powinna zacząć upodabniać się do swej matki. Małżonka syna następcy tronu, księcia Williama, ma teraz 31 lat.

(mal)