On - odważny pilot ratunkowego helikoptera RAF-u. Ona - ikona mody pochłonięta działalnością charytatywną. W ciągu roku, jaki minął od ich ślubu, książę William i księżna Catherine ugruntowali swoją pozycję najpopularniejszej pary w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Małżonkowie postanowili uczcić rocznicę bardzo kameralnie, z dala od kamer, mikrofonów i medialnego szumu.

Ostatnio uwaga mediów coraz częściej skupia się na potomstwie, którego para na razie nie ma. Gdy książę William podczas niedawnej wizyty wziął w ramiona cudze niemowlę, aparaty fotoreporterów wręcz nie mogły nadążyć z pstrykaniem zdjęć.

Rodzicielstwo chyba jednak będzie musiało jeszcze poczekać. Tym bardziej, że diamentowy jubileusz panowania królowej i nadchodzące igrzyska olimpijskie w Londynie wymagają od książęcej pary wielkiego zaangażowania. Jedno jest pewne - William i Kate już udowodnili, że są nowoczesną, szanującą tradycję parą. Brytyjskiej rodzinie królewskiej potrzebny był taki powiew świeżości.

Ślub stulecia

Kate i William wzięli ślub 29 kwietnia 2011 roku. W uroczystości, która odbywała się w Opactwie Westminsterskim, uczestniczyło 1,9 tys. gości, a przejazd ślubnego orszaku obserwowało około miliona mieszkańców Londynu i turystów. Oprawę zapewniło tysiąc żołnierzy różnych formacji i 6 orkiestr wojskowych. Porządku pilnowało ok. 5 tys. policjantów w mundurach i po cywilnemu.

Sieć BBC podała, że w samej Wielkiej Brytanii książęcy ślub oglądały ponad 24 miliony ludzi. Na całym świecie przed telewizorami zasiadły prawie dwa miliardy.

Zobacz film ze ślubu Williama i Kate (oficjalny kanał monarchii brytyjskiej)