Podwójne dożywocie dla Krystiana R., który zamordował 29-letnią Polkę i jej syna w Wielkiej Brytanii. Taką decyzję podjął sąd w mieście Mold w północnej Walii. Sędzia orzekł, że Polak będzie musiał spędzić w więzieniu co najmniej 27 lat.

Do zabójstwa doszło 11 lipca tego roku w miejscowości Flint, gdzie R. pracował. Kobieta zginęła na miejscu, a jej syn zmarł w trzy dni później w szpitalu dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu.

Według portalu Wales Online, R. "był rozgoryczony", gdy dowiedział się, że jego żona w Polsce zdecydowała się go porzucić. Złość wyładował na rodzinie, u której mieszkał, która okazała mu "wyłącznie życzliwość" - ujawniono na rozprawie.

Krystian R. przyznał się do zabójstwa kobiety i dziecka, choć nie do usiłowania zabójstwa jej męża i ojca Patryka - 33-letniego Rafała W., który wrócił już do Polski z drugim synem. Zabójca zranił Rafała W. nożem, ale nie były to obrażenia zagrażające jego życiu. Sąd nie rozpatrywał tego czynu, zakwalifikowanego jako usiłowanie zabójstwa, gdyż nie miałby on wpływu na orzeczoną karę.

Nadinspektor Stephen Gould z wydziału dochodzeniowo-śledczego walijskiej policji nazwał zabójstwo "wyjątkowo przerażającym". Dodał, że było ono głębokim wstrząsem dla kolegów Patryka z katolickiej szkoły podstawowej oraz dla miejscowej społeczności polskiej.