RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Atenach za gorąco na samochód

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Greckie ministerstwo środowiska zaleciło mieszkańcom Aten, by pozostawili samochody w garażach. Wysokie temperatury doprowadziły bowiem do wyjątkowo silnego zanieczyszczenia powietrza w mieście.

Temperatura ma dziś wynosić w Atenach 37 stopni C i utrzymać się na tym samym poziomie jutro. To będzie sprzyjać koncentracji substancji zanieczyszczających, przede wszystkim ozonu. Koncentracja tego gazu w powietrzu kilkakrotnie przekroczyła w ostatnich dniach poziom alarmowy - podkreśla resort w komunikacie.

Ministerstwo zaleca w tej sytuacji korzystanie z transportu komunalnego i zrezygnowanie z tankowania samochodów przed zapadnięciem zmroku. Jak przypomina resort, przedsiębiorstwa emitujące węglowodory powinny "w miarę możliwości ograniczyć produkcję.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: