RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Vaclav Havel wyszedł ze szpitala

Publikacja: Niedziela, 20 marca (15:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Były prezydent Czechosłowacji i Czech Vaclav Havel opuścił dzisiaj szpital, do którego trafił przed dwoma tygodniami z powodu zapalenia górnych dróg oddechowych - poinformowała kancelaria byłego przywódcy i dysydenta w czasach komunistycznych. Havel leczony był w Centralnym Szpitalu Wojskowym w Pradze.

Kancelaria byłego prezydenta poinformowała dodała, że Havel chce we wtorek wziąć udział w uroczystej premierze swego filmu "Odejścia", nad którym pracował od zeszłego roku. Film wzorowany jest na sztuce Havla pod tym samym tytułem.

Dla blisko 75-letniego Havla każda infekcja w obrębie dróg oddechowych stanowi zwiększone ryzyko, gdyż w 1996 roku z powodu nowotworu usunięto mu połowę prawego płuca. W 1998 roku podczas urlopu w Austrii Havel doznał perforacji jelita grubego i przeżył tylko dzięki szybko przeprowadzonej operacji. W maju ubiegłego roku podczas pobytu w USA zapadł na arytmię serca i został umieszczony na oddziale intensywnej terapii szpitala w Nowym Jorku.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: