RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Utraciliśmy kontakt ze statkiem rybackim". Proszą o pomoc

Publikacja: Niedziela, 8 marca (10:34) Aktualizacja: Niedziela, 8 marca (10:00)

Od końca lutego nie mamy kontaktu ze statkiem rybackim z 49-osobową załogą na pokładzie - podają władze Tajwanu. Trawler łowił kalmary na południu Atlantyku, trzy tysiące kilometrów od Falklandów.

Kapitan trawlera "Hsiang Fu Chun" 26 lutego poinformował armatora, że statek nabiera wody. Jednostka znajdowała się wówczas w odległości ok. 3 tys. km od Falklandów.

W skład załogi wchodzi dwóch Tajwańczyków, 11 Chińczyków, 21 Indonezyjczyków, 13 Filipińczyków i dwóch Wietnamczyków.

Tajwan zwrócił się o pomoc w odnalezieniu statku do Argentyny, Wielkiej Brytanii, a także jednostek, które znajdują się na obszarze, na którym utracono kontakt z trawlerem.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: Tajwan

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: