Serce 21-latka uratowało życie weteranowi wojennemu z Wietnamu. Film ze wzruszającego spotkania bliskich dawcy i mężczyzny, który dostał jego serce, pojawił się w internecie.

Matt Heisler, student uniwersytetu w Północnej Dakocie, zmarł w marcu na skutek obrażeń, które odniósł w pożarze domu. Miał zaledwie 21 lat. 

Okazało się, że mężczyzna już w wieku 16 lat wyraził zgodę, by po jego ewentualnej śmierci pobrano organy do transplantacji. Został dawcą narządów dla blisko 60 osób. Serce Matta uratowało życie weteranowi z Wietnamu - Tomowi Meeksowi.

Dla cierpiącego na rzadką chorobę - amyloidozę - mężczyzny przeszczep stanowił ostatnią deskę ratunku. Na transplantację czekał 3 lata. Był to więc ostatni moment na operację, gdy okazało się, że dawcą organu może być zmarły 21-latek.

Operacja udała się. W 8 miesięcy po transplantacji, rodzina dawcy spotkała się z uratowanym dzięki operacji mężczyzną. W dniu przyjazdu bliskich Matta, dotknąłem serca i szepnąłem: Matt, dziś przyjeżdża do Ciebie tata i mama - wyznał w wywiadzie telewizyjnym Tom Meeks. 

Film z tego wzruszającego spotkania i reakcje bliskich Matta możecie zobaczyć poniżej.