RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Blisko 200 osób zginęło w tornadach i burzach

Publikacja: Czwartek, 28 kwietnia (14:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bilans ofiar burz, towarzyszących im tornad oraz powodzi, które w ostatnich dniach przeszły nad kilkoma amerykańskimi stanami, wzrósł do 183 osób. Większość z nich zginęła w stanie Alabama.

Od zeszłego piątko było ok. 300 trąb powietrznych, z czego tylko wczoraj aż 130. Według władz stanowych, wczoraj w Alabamie zginęło 128 osób.

Bilans ofiar w Mississippi to 32 osoby.

Stan wyjątkowy ogłoszono w stanach Alabama, Arkansas (11 zabitych), Kentucky, Mississippi, Missouri, Tennessee i Oklahoma.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: