Bezdomny mężczyzna, który został okrzyknięty przez australijskie media bohaterem z Melbourne, ma problemy. Ktoś nagrał telefonem komórkowym, jak z impetem wjeżdża wózkiem sklepowym w zamachowca. Po opublikowaniu nagrania w internecie został rozpoznany. To Michael Rogers, poszukiwany za kradzieże.

Michael Rogers został nagrany przez przechodnia telefonem komórkowym, kiedy bez chwili wahania wjeżdża wózkiem sklepowym w zamachowca. Sprawca ataku Hassan Khalif Shire Ali, który ranił na ulicy nożem trzy osoby, próbował przeprowadzić atak na policjantów. Kiedy został uderzony wózkiem, przewrócił się i dzięki temu został pojmany.

Nagranie tej sceny trafiło do internetu. Autor filmu prosił o pomoc z identyfikacji bohatera, by można było złożyć mu podziękowania. Po nagłośnieniu akcji przez media, Michael Rogers w piątek sam zgłosił się na policję.

Od razu został zatrzymany - za kradzież roweru i włamanie do kafejki. Zamiast aresztu, sąd wypuścił go za kaucją, mimo że Rogers od sierpnia jest warunkowym zwolnieniu z więzienia. Nie ma pracy i jest bezdomny.

W wywiadzie dla "Age Newspaper" 46-latek przyznał, że ostatnie 20 lat jego życia polegało na krótkich pobytach w celi.

Teraz na stronie GoFundMe uruchomiono zbiórkę - tym razem zbierane są pieniądze na pomoc dla bohatera. Udało się już zebrać ponad 100 000 dolarów. Mają one pomóc Rogersowi rozpocząć nowy etap w życiu. 

Opracowanie: