W rozmowach, które odbywają się na szczeblu pułkowników, biorą udział trzyosobowe delegacje przedstawicieli obu stron. Negocjacje mają na celu ustalenie daty, miejsca i porządku obrad dla spotkania na wyższym szczeblu, w którym prawdopodobnie wezmą udział ministrowie obrony. Jeśli do niego dojdzie, negocjacje będą przypuszczalnie dotyczyć ataku na Yeonpyeong oraz zatonięcia storpedowanego okrętu wojennego Południa, Cheonan. Seul oskarżył Phenian o atak, w którym zginęło 46 marynarzy. Korea Północna odrzuciła te oskarżenia.
To pierwsze spotkanie przedstawicieli władz obu państw od czasu zbombardowania przez artylerię Korei Płn. południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong na Morzu Żółtym, które miało miejsce 23 listopada ub. W ataku zginęły wtedy cztery osoby.