Prezydent USA Donald Trump opublikował na swoim Twitterze obraźliwy wpis na temat dziennikarki Miki Brzezinski. Stwierdził, że córka zmarłego niedawno Zbigniewa Brzezińskiego jest "wariatką z niskim IQ".

Joe Scarborough i Mika Brzezinski prowadzą program "Morning Joe" w telewizji MSNBC.

Słyszałem, że w słabo ocenianym "Morning Joe" źle o mnie mówili (już nie oglądam) - napisał Trump. Jak dodał, "Wariatka z niskim IQ Mika i Psychiczny Joe" w okolicach sylwestra odwiedzili popularny wśród amatorów golfa kurort Mar-a-Lago i chcieli dołączyć do wypoczywającego tam Trumpa.  Ona była po liftingu i krwawiła. Nie zgodziłem się - dodał. 

Złośliwości pod adresem prezydenta Trumpa nie szczędziła też Mika Brzezinski. Zrewanżowała się, publikując w odpowiedzi na Twitterze reklamę popularnych płatków śniadaniowych Cheerio wraz ze sloganem tej firmy "Made for the little hands" (ang. Zrobione z myślą o małych rączkach), co jest aluzją do drobnych dłoni prezydenta Trumpa.

Jeszcze przed wejściem do wielkiej polityki Donald Trump był określany przez satyryczny magazyn "Spy" jako "krótko palczasty prostak" (short fingered vulgarian).


(mn)