48-letnia dziś Brytyjka była tak przerażona perspektywą pójścia do dentysty, że gdy zaczęły jej kruszyć się zęby, używała ... mocnego kleju, by przykleić je z powrotem.

Zły stan uzębienia Angie Barlow "zawdzięcza" m.in. uzależnieniu od papierosów. Gdy tylko nadłamywał się lub wypadał jej ząb, nie szła do stomatologa, tylko... sięgała po klej. 

W miejscu, gdzie ząb się łamał, umieszczałam kropelkę kleju i przytrzymywałam do momentu, aż się nie skleił - opowiada 48-latka. 

Strach przed dentystą nasilił się u kobiety, gdy u jej matki wykryto raka gardła. Diagnoza padła podczas wizyty u stomatologa. 

Angie Barlow zdecydowała się na wizytę u specjalisty dopiero po 10 latach. Przemogła nie tylko strach, ale i wstyd, który - jak sama przyznaje - wykluczył ją z normalnego życia. 

Tak bardzo wstydziłam się swojego uśmiechu, że problemem było zwyczajne pójście do sklepu - mówi Barlow. 

Na nowy uśmiech przeznaczyła wszystkie oszczędności. To jeden z najtrudniejszych przypadków, z jakimi się spotkałem w mojej zawodowej karierze - mówi dentysta Serpil Djemal. Kobieta przeszła łącznie 11 zabiegów, wszystkie pod narkozą. Film dokumentujący operacje nakręciło BBC. 

Daily Mail