Duńskie władze jako jedyne na świecie zrezygnowały ze stosowania szczepionki przeciw Covid-19 koncernu AstraZeneca. Poinformowała o tym na konferencji Tanja Erichsen z Duńskiej Agencji Leków, po czym... upadła na podłogę. Wszystko zarejestrowały kamery.

Duńczycy zdecydowali się w środę na rezygnację ze szczepień przeciw Covid-19 preparatem firmy AstraZeneca. Jak podkreślono, podjęcie takiej decyzji jest możliwe dzięki dobrej sytuacji epidemicznej w kraju oraz dostępności szczepionek produkcji innych firm. 

Podjęta przez nas decyzja nie oznacza, że nie zgadzamy się z Europejską Agencją Leków. Uważamy, że szczepionka AstraZeneki ma więcej zalet niż wad. Jednak biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w Danii, najlepiej jest zaprzestać stosowania tej szczepionki - oświadczyła na konferencji prasowej Tanja Erichsen z Duńskiej Agencji Leków.

Wtórował jej dyrektor Duńskiej Rady ds. Zdrowia Soeren Brostroem, który powiedział, że "w Danii dostępne są inne szczepionki, a epidemia jest pod kontrolą".

Zaledwie chwilę później Tanja Erichsen upadła z hukiem na ziemię, rozlewając wodę ze szklanki, którą trzymała w dłoni. 

Na pomoc ekspertce natychmiast ruszył Soeren Brostroem. Dyrektor Duńskiej Rady ds. Zdrowia uniósł nogi kobiety, aby poprawić jej krążenie. Do Erichsen podbiegli także inni uczestnicy konferencji prasowej, którzy następnie ułożyli ją w tzw. pozycji bocznej. 

BCC pisze, że szefowa Duńskiej Agencji Leków została zabrana do szpitala. W placówce medycznej miała poczuć się lepiej. 

Nie wiadomo jednak, co było przyczyną omdlenia. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Usłyszycie tam relacje reporterów RMF FM, komentarze ekspertów, rozmowy z ciekawymi ludźmi, a do tego dobra muzyka.