Strzelanina na terenie szkoły średniej pod Portland w stanie Oregon. Ofiary to uczeń oraz napastnik. Sytuacja jest już pod kontrolą - zapewnia policja. Kiedy nauczyciele usłyszeli odgłosy strzałów, przez radiowęzeł została nadana informacja, aby uczniowie po cichu udali się do klas. Potem bardzo szybko zostali ewakuowani.

Lokalne media informują, że budynek został przeszukany klasa po klasie. Nie wiadomo na razie jak zginął napastnik i ile osób zostało rannych. Policja nie ujawnia też powodów strzelaniny.

5 czerwca uzbrojony mężczyzna zastrzelił 19-latka i ranił dwie osoby w budynku należącym do kompleksu Seattle Pacific University. Policja twierdzi, że że 26-letni napastnik, który w żaden sposób nie był powiązany z uczelnią, najprawdopodobniej chciał zabić jak najwięcej osób przed popełnieniem samobójstwa.Ogłoszony przez prezydenta Baracka Obamę plan obejmujący m.in. wprowadzenie dokładniejszych badań osób chcących kupić broń palną oraz wycofanie z legalnej sprzedaży niektórych rodzajów broni nie przeszedł w ubiegłym roku w Kongresie.