Uzbrojony napastnik przebywający w kampusie uniwersytetu stanowego w mieście Columbus w Ohio na wschodzie USA został zabity - podała telewizja NBC, która informuje również o ośmiu osobach przewiezionych do szpitala. Wcześniej władze wydały ostrzeżenie przed uzbrojonym napastnikiem w kampusie uniwersytetu i zaleciły przebywającym tam osobom ukrycie się. Według telewizji NBC, siedem hospitalizowanych osób jest w stanie stabilnym; jedna - w stanie krytycznym.

Alarm z powodu uzbrojonego napastnika przebywającego w kampusie uniwersyteckim w mieście Columbus w Ohio na wschodzie USA ogłosiły miejscowe władze. Został on odwołany, a telewizja NBC podała, że napastnika zabito. Osiem osób zostało rannych.

Według telewizji NBC, siedem hospitalizowanych osób jest w stanie stabilnym; jedna - w stanie poważnym. Telewizja podała, że część poszkodowanych ma rany kłute zadane najpewniej dużym nożem.

"Odwołujemy polecenie ukrycia się. Kampus jest już zabezpieczony" - podały na Twitterze służby reagowania kryzysowego uniwersytetu stanowego Ohio. Dodano, że wszystkie poniedziałkowe zajęcia zostały odwołane.

Alarm ogłoszono tuż przed godz. 10 czasu lokalnego. Na miejsce przyjechały liczne radiowozy i pojazdy straży pożarnej. Nie było informacji o wybuchu paniki w kampusie. Z doniesień na Twitterze wynika, że studenci zastosowali się do poleceń władz, np. barykadując się w salach uczelni.

Uniwersytet stanowy Ohio należy do największych uczelni w USA; w kampusie głównym w Columbus studiuje blisko 60 tys. studentów. 

(j.)