Trzy osoby zginęły, a trzy kolejne zostały ranne w obwodzie mikołajowskim na południu Ukrainy w wyniku strzelaniny. Sprawcą był 33-letni mężczyzna - podała delegatura ukraińskiego MSW w Mikołajowie.

Do tragedii doszło dzień wcześniej w jednej ze wsi obwodu. Bezrobotny mężczyzna zaczął strzelać w trakcie kłótni, zabijając 30-letnią kobietę, jej 35-letniego męża i ich 62-letnią sąsiadkę. Ranił jednocześnie 56-letniego ojca i 14-letniego syna zabitego wcześniej mężczyzny, oraz 34-letnią kobietę.

W czasie strzelaniny, która rozegrała się w domu poszkodowanych, jedna z kul trafiła w telewizor, co doprowadziło do jego wybuchu i pożaru. Gdy na miejsce przyjechała straż pożarna sprawca otworzył ogień również w kierunku strażaków. Pożar udało się ugasić dopiero po dokonanym przez milicję zatrzymaniu 33-latka.

Niedziela była na Ukrainie ostatnim dniem Świąt Bożego Narodzenia, które mieszkańcy tego kraju, w większości prawosławni, obchodzą zgodnie z kalendarzem juliańskim, czyli 13 dni później niż w świecie zachodnim.