Relacja na żywo w aplikacji Tik Tok pomogła uratować 12-latka ze Stanów Zjednoczonych, który w Wirginii Zachodniej uległ wypadkowi na quadzie. Jak podaje agencja informacyjna Associated Press, pomoc wezwał jeden z widzów relacji: 13-latek z oddalonego o niemal 1300 km New Hampshire.

Trent Jarrett relacjonował w aplikacji Tik Tok swoją jazdę na quadzie. Stream nie ustał, kiedy pojazd przewrócił się i przygniótł chłopca do ziemi.

12-latek zaczął wykrzykiwać numer telefonu do swojej rodziny, licząc, że ktoś z oglądających relację powiadomi jego bliskich i uratuje go.

Zareagował starszy o rok Caden Cotnoir: zadzwonił na wskazany numer, dzięki czemu po 20 minutach na miejsce wypadku przybyła pomoc.

Jarrett odniósł tylko niewielkie rany.

Aplikacja Tik Tok - stworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 roku, za pośrednictwem której przesyła się krótkie materiały wideo - od początku pandemii koronawirusa zyskuje na popularności.

Według danych platformy analitycznej SensorTower, w 2020 roku Tik Tok pobrany został z Google Play i Apple Store ponad 2 mld razy.