Mężczyzna z Ottawy nie może odzyskać praw rodzicielskich, bo jest otyły. Tak orzekł sąd. Kanadyjczyk waży prawie 190 kilogramów. 38-latek zamierza odwołać się od decyzji.

Matka dzieci trafiła w ubiegłym roku do szpitala z powodu przedawkowania narkotyków. Ojciec jednak nie mógł uzyskać prawa do opieki, ponieważ ważył ok. 250 kg. Od tego czasu stracił prawie jedną czwartą wagi, ale władze uznały, że to za mało.

Kilka dni temu, jak podał dziennik "Ottawa Citizen", 38-letni mężczyzna przegrał sprawę w sądzie i obaj jego synowie mają trafić do adopcji. Dieta, którą stosuje ojciec, to w istocie praca na cały etat. Jednak taką pracą na cały etat jest opieka nad dziećmi. Jedno z tych zadań będzie musiało ustąpić drugiemu - możemy przeczytać w decyzji sądu.

Otyłość mężczyzny nie była - jak się okazało - jedynym problemem. Co prawda sąd potwierdził, że 38-latek bardzo kocha swoje dzieci, ale dodatkowym problemem jest jego zamiłowanie do gier.

Jak podała telewizja CTV, mężczyzna postanowił odwołać się od decyzji sądu i rozpocząć strajk głodowy pod siedzibą parlamentu w Ottawie.

W minionym tygodniu brytyjscy badacze z London School of Hygiene and Tropical Medicine opublikowali wyniki swoich analiz, z których wynika, że przeciętny mieszkaniec krajów Ameryki Północnej waży 80,7 kg, przy średniej dla świata - 62 kg. W krajach Ameryki Północnej mieszka 6 proc. ludności świata, ale aż 34 proc. "światowej biomasy" wynikającej z otyłości przypada właśnie na Stany Zjednoczone i Kanadę.