Toksyczne gazy wydobywające się ze statku zagrażały miastu La Corunia i wybrzeżu hiszpańskiej prowincji Galicia. Nie są jednak niebezpieczne w otwartej przestrzeni – zapewniły w wieczornym oświadczeniu władze.
Statek „Ostedijk” zaczął z niewiadomych przyczyn płonąć w nocy z piątku na sobotę na wysokości La Corunii. Przewoził on 6 tys. ton nawozów sztucznych do Walencji na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii.