Prezydent Stanów Zjednoczonych opublikował zdjęcie, na którym widać go w towarzystwie Kim Kardashian w Gabinecie Owalnym. Do ich spotkania doszło w Białym Domu. Celebrytka zjawiła się tam, aby porozmawiać o reformie więziennictwa.

Miałem dzisiaj świetne spotkanie z Kim Kardashian, rozmawialiśmy o reformie więziennictwa i wyroków - napisał Donald Trump.

Celebrytka opowiada się za ułaskawieniem 63-letniej Alice Marie Johnson, która została skazana na dożywocie za przestępstwa narkotykowe. Kobieta w więzieniu spędziła już ponad 20 lat. Między innymi o tym Kardashian rozmawiała z przywódcą USA.

Chcę podziękować prezydentowi Trumpowi za poświęcone mi dzisiejsze popołudnie. Wierzę, że prezydent udzieli prawa łaski Alice Marie Johnson, która odbywa wyrok dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe - napisała celebrytka po spotkaniu.

Spotkanie trwało około godziny. Uczestniczył w nim także Jared Kushner, mąż Ivanki Trump.

Agencja Reutera podkreśla, że Kim Kardashian w ostatnich wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych poparła w kampanii Hillary Clinton. Jej mąż, Kanye West, udzielił z kolei poparcia Donaldowi Trumpowi.

(ł)