RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Somalijscy piraci uwolnili statek z Bangladeszu

Publikacja: Poniedziałek, 14 marca (10:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Somalijscy piraci uwolnili bangladeski statek z 26-osobową załogą, przetrzymywany przez nich od ponad trzech miesięcy - poinformował właściciel jednostki. M.V. Jahan Moni został uprowadzony 5 grudnia około 3 tys. km na wschód od Somalii. Płynął do Europy z towarami pochodzącymi z Singapuru.

Według właściciela statek wypuszczono po długotrwałych negocjacjach. Nie podał on jednak żadnych szczegółów. Statek opuścił kryjówkę piratów i obecnie płynie w kierunku portu Salala w Omanie - oświadczył właściciel w bangladeskim porcie Ćittagong.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: