RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sojuz dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Publikacja: Sobota, 18 grudnia (07:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosyjski statek Sojuz z Amerykanką, Rosjaninem i Włochem na pokładzie zacumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Sojuz wystartował w środę z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.

Rosyjski kosmonauta Dmitrij Kondratjew (dowódca), astronautka z amerykańskiej agencji NASA Catherine Coleman i Włoch Paolo Nespoli z Europejskiej Agencji Kosmicznej mają pozostać na stacji pięć miesięcy. Czeka ich m.in. historyczna misja przyjęcia na orbicie w lutym i kwietniu 2011 roku załóg dwóch amerykańskich wahadłowców Discovery i Endeavour, które zakończą program lotów amerykańskich promów kosmicznych.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: