RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słowackie wojska wyjdą z Iraku

Publikacja: Sobota, 1 lipca (18:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Słowackie wojska wyjdą z Iraku – zapowiedział Robert Fico, który przygotowuje się do objęcia stanowiska premiera Słowacji. Fico nie określił jednak konkretnego terminu powrotu żołnierzy z misji. Obecnie w Iraku przebywa ok. 100 żołnierzy wojsk inżynieryjnych.

Polityk zaznaczył, że wojskowa interwencja przeciw reżimowi Saddama Husajna stanowiła poważne naruszenie prawa międzynarodowego. Republika Słowacka nie powinna uczestniczyć w działaniach, które podjęto bez rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ - podkreślił Fico.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: