Spektakle marionetek w świąteczno-noworocznych witrynach najbardziej luksusowych domów towarowych stały się nową turystyczną atrakcją Paryża. Oblegane są przez nieprzebrane tłumy turystów i paryżan z dziećmi. To m.in. dzięki nim najsławniejsze "świątynie handlu" - takie jak "Galleries Lafayette" i "Printemps" przyciągają w grudniu setki tysięcy klientów każdego dnia.

W witrynach luksusowego domu towarowego "Printemps" ubrane we fraki i smokingi marionetki przygotowują świąteczne i sylwestrowe uczty w zamku. Obok słychać muzykę że sławnych musicali. Autorzy spektaklu w witrynach "Galeries Lafayette" chcą, by ludzie zapomnieli o szarej codzienności. "Chcemy tańca, zabawy i słońca" - widnieje napis, pod którym tańczą pluszowe misie w plażowych strojach.

To zdecydowanie coś, co trzeba w Paryżu zobaczyć. To bardzo śmieszne - przyjechałam że Szwecji - nie widziałam u nas tak ładnych spektakli w witrynach. Robie zdjęcia, by pokazać moim bliskim - mówiła korespondentowi RMF FM Markowi Gładyszowi turystka że Sztokholmu. To dobry pomysł, czuję się, jakbym była znowu dzieckiem, które zachwyca się tańczącymi marionetkami - mówiła pewna paryżanka.